03.jpg
Dnes je 16. 08. 2017, meniny má: Leonard, zajtra Milica

Prvé bilancovanie Tisovského spolku tenistov.

Vytlačiť
Kategória: Uncategorised
Uverejnené: utorok, 03. december 2013, 13:25
Prečítané: 5598x

tenis

Výročná schôdza spolku sa konala 16.11.2013. Správa bola zameraná na celkovú činnosť spolku. Turnaje i mestská tenisová liga boli už dielom spolku.
I v diskusii o tejto problematike bola veľmi dobre zhodnotená športová úroveň. Technická úroveň hráčov má stúpajúcu tendenciu čo vidno aj na úrovni hry. To môže byť motiváciou pre mládež. Víťazom štvrtého ročníka Mestskej ligy je Pavel Michalko, vicemajstrom sa stal Eduard Kuvik a tretia priečka rebríčka patrí bratovi víťaza, Petrovi Michalkovi. Doplnok tejto súťaže bol nultý ročník súťaže o Tisovskú tenisovú jednotku, kde si vavríny odniesol Ivan Bóna. Okrem Mestskej ligy a turnaja o Tisovskú tenisovú jednotku sa konali ďalšie turnaje, ktoré sa stávajú pravidelnou súčasťou tenisu v Tisovci (o pohár Primátora a turnaj štvorhier). Na týchto turnajoch sa začínajú zúčastňovať hráči z rôznych miest a okresov. Reprezentáciu Tisovského tenisu propagujeme účasťami na rôznych turnajoch aj v iných mestách ako napr. v Trnávke (ČR), kde sa zúčastnili a zviditeľnili náš spolok Marcel Lopušný a Noro Mauer víťazstvom vo štvorhrách, v Rimavskej Sobote Ivan Bóna a Vlado Pašiak a v Žiline, kde sa stal vicemajster Žilinskej Univerzity amatérov Libor Brndiar. K súťaži sa využíval hlavne antukový tenisový kurt, ktorý je náročný na údržbu i technické vybavenie. Spolok prakticky venoval svoje finančné prostriedky na technické vybavenie tohto kurtu. Problém je i naďalej s vodou a kapacitou postrekového zariadenia. Preto neostali žiadne prostriedky na rozvoj spolku. Poskytnutá zľava hráčom ani z polovici nepokryla finančné náklady, ktoré spolok dal do majetku mesta. V diskusii na to bolo poukázané a je potrebné prehodnotiť platnú dohodu s mestom a zmeniť ju tak aby bolo možné zabezpečiť finančné prostriedky aj na skvalitnenie súťaží. Toto stanovisko je aj v uznesení.
V budúcom roku chce spolok udržať Mestskú tenisovú ligu a zlepšiť jej úroveň, ale záleží od podmienok, ktoré bude potrebné dohodnúť s poslancami Tisovského zastupiteľstva. Organizácia turnajov , ktoré sú potrebné pre propagáciu tenisu je ďalšou prioritou spolku. Preto sa spolok uchádza o podporu tejto iniciatívy u Komisie športu a kultúry prie Mestskom zastupiteľstve. Takáto iniciatíva je ponukou nielen pre občanov, ale aj pre návštevníkov Tisovca.
 
Peter Brndiar
Predseda spolku
 
tenisti 2013

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN