09.jpg
Dnes je 21. 08. 2017, meniny má: Jana, zajtra Tichomír

Ľady sa pohli

Vytlačiť
Kategória: Uncategorised
Uverejnené: utorok, 28. marec 2017, 10:33
Prečítané: 1089x

Isteže, názov je do istej miery hyperbolou, ale pri troške fantázie je predsa len výstižný. Hovoríme o projekte Nalaďme sa na správnu vlnu, ktorý realizujeme na našej škole (SOŠ v Tisovci) od 1. januára 2017.

Pripomeňme si, že ide o grantový program Bezpečne v komunite - bezpečne doma Nadácie pre deti Slovenska a poisťovne Kooperatíva z nadačného fondu Deti v bezpečí. Programovou oblasťou projektu je bezpečnosť mladých ľudí v komunite a cieľom je vytvoriť v škole oddychovú bezpečnú zónu pre študentov školy. Celý projekt je o spoločných aktivitách žiakov všetkých odborov pod odborným dohľadom a vedením pedagógov.

Dnes už môžeme konštatovať, že práce sa realizujú podľa harmonogramu a výsledky sú viac ako sympatické. Premietnuté do faktov – v upravovaných priestoroch vyrástla sadrokartónová deliaca priečka, osadené dvere pozývajú do novovytvoreného priestoru, steny sú oblečené do vanilkovej a bielej a budú tvoriť pozadie výtvarných dekorácií v podobe kvetov – kresieb priamo na stenu, realizovaných podľa víťazného návrhu Jakuba Václavíka, žiaka 4. C triedy, odboru grafik digitálnych médií. Na výsledkoch sa okrem dizajnérov (z 3.C) nemalou mierou podieľali aj elektrikári (3.A), ktorí postavili deliacu priečku a priestory vymaľovali. Každú ukončenú fázu práce majú zdokumentovanú a archivovanú.

Naši žiaci už neraz ukázali, že sú kreatívni a aktívni a veríme, že to potvrdia i teraz.

PaedDr. Zora Kéryová

 

file05

file01

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN