12.jpg
Dnes je 21. 08. 2017, meniny má: Jana, zajtra Tichomír

Upozornenie

Vytlačiť
Kategória: Oznamy
Uverejnené: pondelok, 28. november 2016, 14:30
Prečítané: 1312x

Na základe informácie odbržanej od Okresného úradu Banská Bystrica, odboru starostlivosti o životné prostredie, oddelenie štátnej správy vôd a vybraných zložiek ŽP kraja,

upozorňujeme občanov, že v súčasnosti boli v ovzduší mesta a jeho okolia zaznamenané zvýšené koncentrácie prachových častíc. Okrem nepriaznivých poveternostných podmienok prispieva ku znečisteniu ovzdušia doprava a hlavne lokálne vykurovanie budov vrátane rodinných domov tuhými palivami.
Žiadame fyzické a právnické osoby, aby pri prevádzkovaní spaľovacích zariadení na spaľovanie pevného paliva (pece, kotly, krby) používali iba na to určené palivo. Spaľovanie odpadu v domácom prostredí je zakázané. V prípade, ak lokálne kúreniská a lokálne kotolne majú možnosť vykurovania zemným plynom, je vhodné tento spôsob kúrenia aspoň dočasne uprednostniť.
Je žiadúce zvážiť aj cestovanie individuálnou automobilovou dopravou.
Zvýšené koncentrácie prachových častíc majú nepriaznivé účinky na ľudské zdravie ako je podráždenie horných dýchacích ciest s kašľom a kýchaním a podráždenie očných spojiviek. Odporúčame obmedziť vetranie v čase inverzie (hlavne v podvečerných hodinách) i pohyb vo vonkajšom prostredí, hlavne deťom, starším a chorým ľudom. Trvanie nepriaznivého stavu podľa upozornenia SHMÚ pretrváva.
Aktuálne informácie o kvalite ovzdušia na území SR sú online dostupné na stránke www.shmu.sk.
Ing. Danka Bálintová
referentka oddelenia výstavby, ŽP a RM

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN