07.jpg
Dnes je 18. 08. 2017, meniny má: Elena, Helena, zajtra Lýdia, Lilien

Letom svetom - tisovským chotárom

Vytlačiť
Kategória: Oznamy
Uverejnené: štvrtok, 25. máj 2017, 15:20
Prečítané: 593x

DSC 5171

Od roku 1925 patrí 1. jún všetkým deťom na svete. Sú krajiny, kde sa deti z ekonomických, politických dôvodov, či kvôli vojne nemôžu v tento deň radovať. Deti z Tisovca si naštastie mohli svoj sviatok vychutnať v  kolotoči hier, športu, súťaží a zábavy v sobotu 28. mája 2017. A ich radosť bola o to väčšia, že si krásny slnečný deň mohli užiť spolu so svojimi rodičmi.

 

A čo sme tento rok pre všetkých pripravili? Veselé putovanie nielen tisovským chotárom, ale na jednotlivých stanovištiach prešli „celý svet“.

V Austrálii deti spoznali skákajúce klokany a tiež si vyskúšali skákanie – v mechoch. Žije tu aj najjedovatejší had taipan, ktorého si mohli vyrobiť. A keďže v Austrálii chovajú aj najviac oviec na svete, deti počítali ovečky ostošesť.

Antarktída je ľadovým kráľovstvom tučniakov. Aj v jednej úlohe mali deti spolu s rodičmi poskladať „tučniaky na ľade“. Keďže tučniaky sa živia rybkami, deti tiež „lovili“ v malom rybníčku rybky a plnili rôzne športové úlohy. Tu ich ešte čakalo pexeso „ľadového kráľovstva“.

A poďho do Európy. Tu deti čakalo hľadanie slovenskej vlajky, skladanie či poznávanie domácich zvieratiek, logické úlohy o Slovensku.

Keďže Ázia je kolískou bojových umení, dievčatá z Taekwondoo klubu si pre deti pripravili malé ukážky tohto športu a deti si s nimi mohli aj zacvičiť. Aj panda je symbolom Ázie, preto boli pre deti pripravené skladačky tohoto zvieratka rôznej obtiažnosti. A viete, že rok 2017 je podľa čínskeho horoskopu Rokom ohnivého kohúta? Pre deti boli preto pripravené maľovanky s kohútikom.

A už na všetkých čakala horúca Afrika. Keďže Egypt je známy svojimi pyramídami, aj deti mali za úlohu takúto pyramídu postaviť. Hádzali aj farebné kruhy na žirafu a hľadali „zlato“ v kope piesku.

A nakoniec Amerika, ktorú objavil moreplavec Krištof Kolumbus. Deti pripravili pre jeho lode dlhočiznú reťaz s kotvou, triedili ovocie a zeleninu, lebo mnohé rastliny, ktoré dnes u nás pestujeme, pochádza práve z Ameriky. A všetci sa mohli zahrať aj na malých basketbalistov a triafať lopty do „koša“.

Záver akcie bol už na mestskom štadióne. Deti i rodičia si mohli zacvičiť s chlapcami - futbalistami, chlapci z Back to Elements pripravili dráhu, ktorá pozostávala zo skokových prekážok či prechodu cez kladinu a pod., pripravené boli tiež balíčky s odmenami pre deti, občerstvenie.

A keďže nám vyšlo aj krásne počasie, mohli sme všetci pohybom, zručnosťou aj rýchlosťou osláviť "DEŇ DETÍ". Vďaka sponzorom Cabanovcom každé dieťa sa úplne nakoniec mohlo schladiť aj výbornou zmrzlinou.

A vďaka patrí aj všetkým, ktorí toto zábavné podujatie pre tisovské deti pripravili počas svojho osobného voľna: členovia Komisie kultúry a športu + Hanka Homoľová, poslankyňa MsZ, členovia KST TO KOS Rimavská dolina, Hravá Sova o.z., členky DS Daxner, žiačky ZŠ Tisovec a Taekwondoo klub Tisovec, pracovníčky TSP, futbalisti MŠK Tisovec, členovia Back to Elements, pracovníci oddelenia kultúry a športu.

Fotogaléria: TU

NPTSPI banner 300x250 01

TITUNA STRANA TISOVECbanner fine

kulturne podujatia banner

kino banner

 

Novinky

Pozvánka MsZ 16.8. 2017

Pozvánka MsZ 28 06 2017

Pozvánka MsZ 24 05 2017

Pozvánka MsZ 26 04 2017

Pozvánka MsZ 26 04 2017

Pozvánka MsZ 03 2017

Pozvánka MsZ 03 2017

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN