03.jpg
Dnes je 21. 08. 2017, meniny má: Jana, zajtra Tichomír

Aby sme vedeli, kam sa mince kotúľajú..

Vytlačiť
Kategória: Školy
Uverejnené: utorok, 29. november 2016, 12:07
Prečítané: 1456x

Byť gramotný dnes neznamená iba vedieť písať a čítať. Každý deň sa stretávame s rôznymi podobami gramotnosti. Čitateľská, kultúrna, pohybová, matematická, počítačová, informačná....

No a tiež finančná. A práve tá posledná bola predmetom vzdelávania, ktoré pod vedením lektorov Nadácie Partners v mesiacoch september až november absolvovali žiaci 4. A a 4. B triedy SOŠ v Tisovci. Vzdelávanie na pôde školy organizačne riadila Ing. Iveta Ganajová.

Cieľom vzdelávania bolo získať vedomosti a zručnosti, ktoré človeku umožňujú porozumieť financiám a správne s nimi zachádzať v rôznych životných situáciách, lebo neschopnosť robiť správne finančné rozhodnutia veľmi negatívne zasahuje do života ľudí. 

Obsahovo bolo vzdelávanie zamerané na témy: ako hospodáriť so svojimi peniazmi, do čoho investovať, ako ušetriť peniaze, čo je dôchodkové sporenie, čo je inflácia, čo sú aktívne a pasívne príjmy, čo sú dlhopisy, cenné papiere a akcie, aký je rozdiel medzi debetnou kartou a kreditnou kartou, aký je človek, keď je spotrebiteľ, investor, dlžník...

Žiaci vzdelávanie ukončili finančným kvízom, pri ktorom sa v súťaživej atmosfére zapotili, ale aj zabavili. Aktivity žiakov v tejto oblasti kvízom nekončia. Nasledujúcim krokom je účasť žiakov vo finančnej olympiáde, ktorú tiež organizuje Nadácia Partners.

PaedDr. Zora Kéryová

foto1

foto2

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN