20.jpg
Dnes je 16. 08. 2017, meniny má: Leonard, zajtra Milica

Exkurzia na Prednú Horu

Vytlačiť
Kategória: Školy
Uverejnené: pondelok, 06. február 2017, 10:46
Prečítané: 1141x

V rámci projektu Nadácie Orange sa Stredná odborná škola v Tisovci zúčastnila exkurzie v Odbornom liečebnom ústave psychiatrickom (OLÚP) na Prednej Hore dňa 26.1.2017. Žiaci sa stretli vo vestibule školy o 9:15 a spolu s riaditeľkou školy Ing. Annou Kožiakovou, Mgr. Alenou Majerskou PhD, Jánom Sakálošom a Mgr. Janou Pastýrovou odišli dvoma autobusmi na Prednú Horu.

Po príchode nás čakalo privítanie a následne sme sa presunuli do priestorov ústavu, konkrétne do prednáškovej sály. Tu nás už čakal primár MUDr. Jozef Benkovič, ktorý nás uviedol do problematiky novodobých nelátkových závislostí. Celý náš projekt nesie názov „Lapení v sieti.“ Po odbornej prezentácii nám primár predstavil jedného z mladých klientov liečebného ústavu. Klient Jakub sa tu ocitol dobrovoľne, s pomocou jeho brata. Jakub nám vyrozprával svoj životný príbeh spojený s gemblerstvom a drogami. „OLÚP je to najlepšie, kam som sa mohol dostať. Od prvého dňa môjho pobytu sa mi tu lekári odborne venovali. Som v polovici pobytu a cítim sa oveľa lepšie.“ Týmito slovami nám Jakub opísal pobyt v liečebnom ústave. Po prednáške sme vyplnili dotazník a presunuli sa na exkurziu areálu. OLÚP nám zabezpečil aj obed. Nadácii Orange ešte raz v mene celej školy ďakujem za poučný deň.

Dušan Pavlák, III.C SOŠ Tisovec

file04

 

file13

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN