21.jpg
Dnes je 20. 08. 2017, meniny má: Anabela, Liliana, zajtra Jana

Pódium mladých umelcov opäť v Tisovci

Vytlačiť
Kategória: Školy
Uverejnené: piatok, 05. máj 2017, 09:24
Prečítané: 656x

IMG 1143

Po niekoľkých rokoch sa tisovská Základná umelecká škola stala opäť organizátorom súťažnej prehliadky žiakov základných umeleckých škôl Gemera, Malohontu, Hontu a Novohradu pod názvom Pódium mladých umelcov. Tentoraz sme privítali komorné zoskupenia klasických a elektronických nástrojov spolu s ľudovými súbormi a to z 9-tich umeleckých škôl.

 

Súťažilo sa v piatich kategóriách a podľa zvládnutia repertoáru a celkového umeleckého dojmu boli komorné zoskupenia zadeľované do zlatého, strieborného a bronzového pásma. Túto neľahkú úlohu na seba vzali 2 trojčlenné poroty (jedna za komornú hru a druhá za folklór). Predsedami jednotlivých porôt boli Mgr. Ivo Petrík zo ZUŠ Slovenská Ľupča a Michal Šimko zo ZUŠ Revúca. Výkony boli skvelé a odznelo množstvo rôznorodých skladieb od dua (2 hráči) až po noneto (9 hráčov).

Som veľmi rád, že naša škola v silnej konkurencii získala v II. kategórii jedno zlaté a v V. kategórii jedno strieborné pásmo (zlaté: trio – Laura Tremmelová, Ľubomír Husanica (zobcová flauta), Zara Trnavská (keyboard); pripravili Vojtech Oláh, Milan Matucha; strieborné: kvarteto – Radoslava Sokolová (husle), Ester Magyarová, Diana Gendová (klavír), Aneta Vetráková (akordeón), pripravila Ľubica Sabová. Gratulujem žiakom aj pedagógom k výbornému výsledku a dôstojnej reprezentácii našej školy.

Zlaté trio umiestnením v zlatom pásme získalo právo účinkovania na Koncerte Víťazov PMU 2017, ktorý sa uskutočnil 5. mája 2017 o 14:00 hodine v Kultúrnom Dome vo Veľkom Krtíši.

Chcem sa touto cestou poďakovať primátorovi mesta Petrovi Mináčovi za dôstojné otvorenie súťaže a vecné ceny, ktoré venoval špeciálne pre túto súťaž, Miroslave Kojnokovej za prenajatie priestorov Hudobného salónika, Klubu dôchodcov za prepožičanie ich klubovej miestnosti pre porotu, zodpovednému tímu pedagógov, žiakov a rodičov školy, ktorí túto krásnu akciu pomohli zorganizovať.

Želám našim malým umelcom ešte veľa úspešných účinkovaní na prehliadkach PMU a pedagógom veľa tvorivých nápadov pri výbere a nácvikoch súťažného repertoáru.

 

Mgr. Milan Matucha, riaditeľ ZUŠ v Tisovci

Fotogaléria: TU

NPTSPI banner 300x250 01

TITUNA STRANA TISOVECbanner fine

kulturne podujatia banner

kino banner

 

Novinky

Pozvánka MsZ 16.8. 2017

Pozvánka MsZ 28 06 2017

Pozvánka MsZ 24 05 2017

Pozvánka MsZ 26 04 2017

Pozvánka MsZ 26 04 2017

Pozvánka MsZ 03 2017

Pozvánka MsZ 03 2017

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN