06.jpg
Dnes je 18. 08. 2017, meniny má: Elena, Helena, zajtra Lýdia, Lilien

Ladislav Smoček: Čudné popoludnie dr. Hvezdoňa Burkeho

Vytlačiť
Kategória: Kultúra
Uverejnené: utorok, 03. máj 2011, 19:57
Prečítané: 4597x

Divadelné predstavenie DS DaxnerNajslávnejšiu hru režiséra Ladislava Smočka „o ľudomilovi, ktorý sa takmer stane niekoľkonásobným vrahom“ uviedol dňa 15. a16. apríla 2011 divadelný súbor Daxner v dvoch premiérach v Tisovci, pred viac ako päťsto divákmi.

Dr. Burke, podnájomník u pani Todoriškovej, je k svojej izbičke, kde žije dlhé roky, veľmi pripútaný. Pani Todorišková sa však rozhodne zmluvu s Burkem zrušiť, pretože ide vydávať svoju dcéru Marínu a potrebuje viac priestoru pre nádejného zaťa. Burke si ale nevie predstaviť, že by Todoriškovcov opustil a bráni sa odchodu zubami-nechtami, čím spúšťa sled komických javov, absurdných stavov postáv a groteskných gagov. Vtipné výstupy ústia až do nečakaného, „úspešného“ konca zamotanej situácie.

 

Hru mnohokrát inscenovali, preložili do trinástich jazykov a dodnes je predmetom záujmu divadelníkov na Slovensku, ako aj v Čechách. Tisovskí divadelníci, pod režisérskym vedením Mariana Lacka, presvedčili divákov o kvalite tohto titulu. Súbor sa s Burkem zúčastnil 30.apríla Divadelnej Zochovej Revúcej, krajskej súťaže ochotníckeho divadla. Prajeme protagonistom veľa kvalitných repríz s touto pozoruhodnou inscenáciou.

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN