18.jpg
Dnes je 25. 07. 2017, meniny má: Jakub, zajtra Anna, Hana

Malý princ

Vytlačiť
Kategória: Podujatia
Uverejnené: pondelok, 22. máj 2017, 15:24 Autor: Michal Stejskal
Prečítané: 183x

DSC 4436

Dňa 18. mája 2017 navštívil naše mesto MALÝ PRINC. Knižku Malý princ napísal a nakreslil jej autor Antoine de Saint Exupéry pred viacako sedemdesiatimi rokmi.

Príbeh Malého princa, ktorý žije na malej planéte a cestuje vesmírom, aby spoznal nové veci a našiel kamarátov, si rýchlo získal obdivovateľov na celom svete, malých i tých veľkých. Pretože všetci dospelí boli najprv deťmi. Len máloktorý si to pamätá. Malý princ,  úprimná a krehká bytosť, k nám prichádza zo vzdialených svetov, aby nám vyjavil svoje tajomstvá. Prostredníctvom prostej detskej optiky nám ukazuje základné životné hodnoty a pomáha nám spoznať veci, ktoré je možné vidieť iba srdcom. Učí nás, v čom spočíva prosté šťastie a celým svojim bytím nás nabáda k priateľstvu a nesebeckému životu. Antoine de Saint-Exupéry napísal príbeh plný hlbokých myšlienok, duchovnej symboliky a magických alegórií, ktorý popisuje zvláštny kontrast medzi detstvom a dospelosťou. Táto nesmrteľná lekcia humanizmu určená všetkým generáciám, teraz za pomoci podmanivej hudby a pôsobivých výtvarných obrazov ožila i na divadelnom javisku. 

Aj žiakov a pedagógov ZUŠ Revúca očaril príbeh Malého princa natoľko, že sa rozhodli pripraviť jeho muzikálovú verziu plnú tancov, piesní i hereckého umenia. Ale spievalo, tancovalo a hralo sa ako v naozajstnom muzikáli. Zaujímavá predloha, dobrý scenár, príjemné pesničky, vtipné nápadité kostýmy a pozoruhodné herecké výkony detí dokázali v pohode udržať pozornosť publika, v ktorom boli aj malé deti, a to sa hralo viac ako hodinu bez prestávky. Úctyhodný výkon aj pre profesionálov. Revúcky muzikál je dôkazom, že keď je v ľuďoch láska k divadlu a nadšenie pre vec, dá sa dobré predstavenie urobiť aj na kolene.  

Fotogaléria: TU

 

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN