18.jpg
Dnes je 25. 07. 2017, meniny má: Jakub, zajtra Anna, Hana

XXV. ročník Festivalu Janka Plichtu – prehliadky dychových hudieb Gemera-Malohontu

Vytlačiť
Kategória: Podujatia
Uverejnené: štvrtok, 15. jún 2017, 09:40 Autor: Michal Stejskal
Prečítané: 180x

 

JDSC 6417ún je už časom dlhých teplých večerov, posedení a zábavy. Gemersko-malohontské osvetové stredisko Rimavská Sobota a Mesto Tisovec v piatok 9. júna 2017 ponúklo možnosť, ako príjemne stráviť krásny júnový podvečer v spoločnosti mnohých priateľov, priaznivcov dychovej hudby, čo určite využilo nemálo divákov a poslucháčov.

Na 25. ročníku regionálnej prehliadky dychových hudieb Gemera-Malohontu s názvom po významnom človeku nášho regiónu, Jánovi Plichtovi,sa prezentovali dychové hudby RS 6 z Rimavskej Soboty, Hradovanka z Tisovca a Dychová hudba Mesta Hnúšťa. Účinkujúce dychovky nám opäť potvrdili, že dychová hudba má v žánrovej palete svoje nepopierateľné pevné miesto a neholdujú jej len hudobníci skôr narodení. Medzi skúsenejšími dychovkármi sme mohli vidieť a vypočuť si aj mladších hudobníkov. Hoci kapiel bolo tohto roku menej, určite všetci hudobníci predviedli svoje umenie na tej najvyššej úrovni a predstavili sa vtom najlepšom svetle. Vynikajúca atmosféra, ktorú spestrili aj tisovské Mažoretky a Mažoretčatá, krásne slnečné počasie, to všetko vytvorilo výbornú atmosféru tohto festivalu.

Na záver sa vedúci dychových hudieb podpísali do pamätných kníh, prevzali si ďakovné listy i malé darčeky. Sme veľmi radi, že festivalu sa pravidelne zúčastňuje aj pani Drahuška Plichtová, ktorá nehýbala ani tento rok a z rúk primátora mesta si prevzala krásnu kyticu.

Keďže dychovka k nášmu mestu určite patrí, verím, že sa v takom hojnom počte stretneme opäť o rok. Tak dovidenia, priatelia.

Fotogaléria: TU

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN