09.jpg
Dnes je 27. 05. 2017, meniny má: Iveta, zajtra Viliam

Vaše pripomienky a názory

Uverejnené pripomienky a názory občanov Tisovca a návštevníkov webu tisovec.com

Dodržiavajte PRAVIDLÁ PRISPIEVANIA!

Pre napísanie Vášho podnetu vyplňte prosím e-mailový formulár.

Uverejnené pondelok, 22. máj 2017

228. Roman Oravec


Chcel by som sa touto cestou opýtať kompetentných pracovníkov mesta Tisovec, keďže sa blíži letná „kúpalisková“ sezóna, či by nebolo vhodné sa zamyslieť nad inštaláciou nejakého alternatívneho ohrevu vody v našom letnom kúpalisku? Plynový ohrev asi nie je najlacnejší a v dnešnej dobe, keď sú propagované, aj prostredníctvom projektov a fondov podporované, alternatívne technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energií, by možno bolo aj ekonomicky výhodnejšie použiť či už slnečné kolektory, fotovoltaické systémy resp. tepelné čerpadlo, v kombinácii s prekrývaním bazéna. Nadobúdacie ceny takýchto technológií, keďže sa pomaly uspokojuje trhový dopyt po nich, klesajú a stávajú sa dostupnejšími. Možno by stálo za to aktuálne prepočítať nadobúdacie a ďalšie náklady takýchto zariadení a porovnať ich s cenou za prevádzku plynového ohrevu. Alternatívnym ohrevom by sa mohla aj zefektívniť prevádzka a predĺžiť doba využiteľnosti letného kúpaliska, získané prebytkové teplo by sa dalo pri správnom naprojektovaní využiť na dokurovanie vybraných priestorov školy či ohrev úžitkovej vody. A ak by v konečnom dôsledku reálne došlo k ušetreniu finančných prostriedkov, tieto by sa mohli použiť na ďalší rozvoj a zatraktívnenie Športového areálu Rudolfa Valenta, či už zakúpením napr. nejakej oddychovej vírivky, protiprúdu pre plavcov, vonkajšieho či vnútorného športového vybavenia, alebo niečoho podobného. S pozdravom Roman Oravec


 

Uverejnené streda, 19. apríl 2017

227. Mestská polícia


Vážená p. Jana Hradovická. Nakoľko i v meste Tisovec začína byť akútny nedostatok parkovacích miest, Mesto Tisovec víta a podporuje každú iniciatívu občanov, ktorí prídu s myšlienkou rozšírenia parkovacích miest v meste. Takto to bolo i v prípade, ktorý vo svojom článku spomínate. Bola to iniciatíva týchto mladých ľudí, ktorí prišli s myšlienkou vytvorenia parkovacích miest, na ulici Frasncisciho, pred bytovým domom č. 804. Taktiež sa aktívne zapojili do realizácie tejto myšlienky, tohto projektu. A za podpory Mesta Tisovec, sa podarilo túto iniciatívu zrealizovať a vytvoriť nové parkovacie miesta. Na sídliskách Stred a Hradová, sú vytvorené parkovacie miesta, vyhradené  občanom ZŤP.  A tieto parkovacie miesta pre občanov ZŤP, boli vytvorené jednak na žiadosť samotných občanov, jednak z vlastnej iniciatívy pracovníkov Mesta Tisovec. Pokiaľ mám správne informácie, tak vy ako občan ZŤP, ste doposiaľ nepožiadali o vytvorenie takéhoto miesta. A vaše osobné vozidlo, ktoré s rodinou používate, máte stabilne zaparkované buď priamo pred bytovým domom, kde bývate, prípadne vo vašej garáži.
  Ján Martiniak, náčelník mestskej polície.

 
Uverejnené utorok, 18. apríl 2017

 

226. Jana Hradovická

 


Dobrý deň som občan so TZP so sprievodcom  mám parkovací preukaz bývam na Francisciho 804  Tisovec   chcela by som vyhradené miesto na parkovanie lebo parkovisko je vyhradené pre mladých ľudí a môj zdravotný stav niekedy mi nevyhovuje aby som  musela z auta vystupovať pred vchodom.Ďakujem


 

Uverejnené utorok, 18. apríl 2017

225. Detský domov


 Radi by sme aj takouto cestou poďakovali pracovníčke v mestskej knižnici-pani Kojnokovej, za ochotu obohatiť a rozšíriť obzor deťom zo skupiny Motýlik. Pani Kojnoková sa pomocou prezentácie a besedy snažila priblížiť deťom „Ako vzniká kniha“ a život najznámejších spisovateľov. Predstavila autorov známych riekaniek a básničiek. Pani Kojnoková si pre deti pripravila otázky, na ktoré vedeli pozitívne odpovedať. Deti prezentácia zaujala, celá atmosféra bola príjemná, na tvárach im bolo vidieť radostný a šťastný výraz. Pri odchode od detí dostala poďakovanie v podobe úprimného objatia.
pracovníčka detského domova Škovránok, skupina Motýlik, Tisovec
 Žijeme si tu spokojne. Starajú sa o nás dobré tety, a keď môžu, pomôžu nám aj cudzí ľudia. Tak to bolo aj teraz....Potrebovali sme s kamarátkou špeciálne matrace, a tak nám opäť pomohli dobrí ľudia z Pomocnice -darovali nám ich. Chceme im poďakovať a zaželať im všetko dobré!
 Maruška a Peťka z Ded Škovránok

 

Uverejnené piatok, 10. február 2017

224. Alex Balintova


Chceli by sme podakovat zakladnej skole v Tisovci,ze sme mohli pocas zimnych sviatkov hrat v telocvicni bedminton.Sme radi, ze podmienky priestorov sa z roka na rok zlepsujuju a investuje sa do spravnych veci.Uz sa nikto nemoze vyhovarat,ze pocas hry nevidi kosik :)nove osvetlenie je super!!


 

Uverejnené piatok, 2. december 2016

223. Ing. Mikuláš Novota


 Dovoľte mi sa týmto opýtať príslušných a zodpovedných orgánov mesta Tisovec, prečo k dnešnému dňu, nie sú zverejnené zmluvy a v nich uvedený technologický protokol spoločnosti Mestské lesy Tisovec s.r.o. na portáli mesta Tisovec? Neporušuje sa tým zákon č. 546/2010 Z.z.,, keďže uvedená spoločnosť nakladá a hospodári s majetkom mesta? Podľa tohto zákona od 1. januára 2011 majú aj obce a mestá povinnosť zverejňovať zmluvy uzatvorené po tomto dátume, ktoré sa týkajú nakladania s verejnými prostriedkami. Bez zverejnenia nebudú zmluvy účinné. Niektoré zmluvy sú prístupné na vládnom portáli ale bez príslušného technologického protokolu. S úctou Ing. Mikuláš Novota

 

Uverejnené pondelok, 3. október 2016

222. Mestská polícia Tisovec


V roku 2015 sa konečne podarilo, všetkým zainteresovaným stranám vysťahovať početnú rodinu z cigánskej osady Rimavská Píla do Muráňa, kde mali už roky  trvalý pobyt. Stálo to mnoho úsilia a snahy všetkých zainteresovaných, t.j. pracovníkov MsÚ Tisovec, terenných sociálných pracovníčok, ako i mestskej polície.  Mestská polícia vykonala, spoločne s pracovníkmi CSM a.s. Tisovec prevoz unimobuňky z Tisovca do Muráňa. Unimobuňka stála  mesto 500.- euro. Rodina v uvedenej buňke chvíľu pobývala a následne, sa pobrala ďalej, do obce Gemerský Sad. A to s prispením Obecného úradu Muráň. Ale čuduj sa svete, spomínaná rodina sa z Gemerského Sadu  znova vrátil k nám. Ale teraz už nie do osady, ale rovno do Tisovca, na ulicu Sládkovičovú, na Kášter. A to domu, ktorý jednému pánovi z Revúcej, odpredal p. L. zo Slávče. A p. z Revúcej okamžite poskytol uvedený domček tejto rodine, ktorá ho ihneď začala opravovať s plánom sa tu nasťahovať. A nášmu spoluobčanovi, pánovi L. zo Slávče, pri predaji vôbec nebolo podozrivé, že ten kupca z Revúcej kupuje domček, ktorý je, povedané slušne, nevhodný na bývanie. Ale asi mu to bolo jedno, komu tento domček predáva. A tak sa kolotoč dokrútil a túto rodinu nám znova doniesol do Tisovca. A čo dodať na záver. Asi iba toľko, že pokiaľ budú majitelia nehnuteľnosti ich odpredaje riešiť takýmto spôsobom, môžu sa všetci zaiteresovaní, t.j. MsÚ, sociálne pracovníčky, mestská polícia,ako i dotknutí občania tej ktorej ulice postaviť aj na hlavu, takéto rodiny nám tu budú iba pribúdať a pribúdať. A občanom, ktorých sa to bezprostredne dotýka, teraz konkrétne z ulice Sládkovičovej, môže ostať v ústach iba horkosť a žlč. a veľmi zlý pocit.            Mestská polícia Tisovec.


 

Uverejnené piatok, 30. september 2016

 

221. Tatiana Kováčová


V poslednom čase som častejšie cestovala z malej železničnej stanice. Nechtiac som si vypočula rozhovor štyroch mne neznámych žien v zrelšom veku, zrejme turistiek, ako sa vyjadrovali na tento hrôzostrašný kus pozemku Tisovca. Poviem vám, že radšej by som tam nebola, lebo človek nevie ako sa postaviť na nejakú obhajobu alebo aspoň vysvetlenie. Či už naozaj neexistuje žiadna moc, alebo kompetencie s tým pohnúť? Len z počutia viem, že mali záujem nejakí ľudia, ktorí by to boli dali doporiadku a udržiavali by tento veľmi dôležitý kus Tisovca na úrovni.  Robilo by to Tisovcu česť, lebo naozaj tí ľudia, ktorí sem prídu sa ako s prvou "atrakciou" stretnú práve tam. Je to na škodu mesta ako takého, lebo naozaj je to škoda a v Tisovci veľmi nie je turistom čo ponúknuť, tak to nekazme ešte aj  týmto prvým dojmom. Veď každý autom necestuje. Ešte chcem poukázať na stály a neopravený stav cestných kanálov,/nahlasovala som 2-3x osobne na MNV/ z ktorých už na daxner.ul. vyrastá tráva, to sa fakt s tým nič nebude diať? Alebo sa máme lepšie modliť, aby Tisovec búrky,záplavy obchádzali?


 

Uverejnené piatok, 22. júl 2016

 220. Valéria Huňová


POCHVALA...Nič iné ma nenapadá ako práve toto slovo,dnes tak málo používané.Najskôr preto,že si pomaly skôr zvykáme na prejavy nespokojnosti,či nadávanie stálych nadávajúcich na dianie v meste ako na pochválenie toho,čo v našom meste máme.Nie je toho málo,čo by som mohla pozitívne hodnotiť,no dnes je to moja pochvala nášho bazéna. Chcem všetkým len doporučiť jeho návštevu.Ja a moje štyri vnúčatá sa každé leto tešíme najviac na bazén,ten náš bazén v Tisovci.Naše skúsenosti sú za všetky tie roky od jeho otvorenia dobré.Vnúčatá už majú vek od 14 do 10 rokov a jeden z nich urobil vo vzhliadnutí na YOU TUBE úspešné video práve z nášho bazéna s pekným komentárom. Chodíme aj na iné kúpaliská či do Wellnes centier,no obľúbili sme si bazén u nás doma,v Tisovci.Všetko je na chválu.Ja chválim príjemne teplú a čistú vodu,fungujúci bufet,hygienu sociálnych zariadení a vybavenie bazéna príslušenstvom ako sú lehátka a slnečníky.Ku všetkému prikladám vzornú starostlivosť zamestnancov mesta pod vedením pani Ivety Dianiškovej.O prevádzku bazéna sa vzorne starajú.Čomu nerozumiem, je nízka návštevnosť domácich.Väčšina kúpajúcich sú návštevníci nášho mesta,alebo leto tráviaci prechodne žijúci občania nášho mesta.Doporučujem naozaj bazén navštíviť a využiť ho na schladenie a osvieženie sa.Mňa teší,že bazén v meste máme a slúži nám.Prajem návštevníkom bazéna veľa slnečných dní a krásne zážitky.  Valéria Huňová
Uverejnené štvrtok, 26. máj 2016

219. Mestská polícia


 

Mestská polícia v Tisovci chce aspoň takouto formou, vyjadriť poďakovanie a uznanie žiakom Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci: Jakubovi Struhárovi, Sebastiánovi Chromekovi a Miroslavovi Kubišovi. Všetci traja dňa 24.mája 2016, videli v Tisovci na ulici Muránskej túlať sa psíka. Evidentne sa jednalo o čistokrvnú fenku, ktorá niekomu ušla z dvora. Chlapci neostali k psíkovi ľahostajní, psíka sa im podarilo odchytiť a prišli s ním na mestskú políciu. Mestská polícia zistila majiteľa psa a skontaktovala sa s ním. Následne chlapci dokonca zobrali psíka a odniesli ho domov, k majiteľovi, ktorému ho odovzdali. Právom si zaslúžia od nás, aspoň takúto formu uznania a poďakovania. A od majiteľa psíka, dúfam že dostali alebo dostanú, aspoň sladkú odmenu.


 

Uverejnené streda, 11. máj 2016

218. Hana Homoľová


 

Nadšenie, zamyslenie, prebudenie, smútok ........

Ako novozvolená poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Tisovci, ktorá som vo svojej funkcii už rok a pol, rozhodla som sa napísať pár postrehov z mojej činnosti v mestskom parlamente. Tento článok je reakciou na aprílové zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré bolo pre mňa veľkým sklamaním.

 Do miestnej samosprávy som išla bez veľkých očakávaní, ale s víziou priniesť do mestského parlamentu niečo iné, nové, snažiť sa urobiť naše mesto krajšie, atraktívnejšie a robiť si svoju prácu zodpovedne. Na prvých rokovaniach mestského zastupiteľstva som ako nováčik v samospráve nevedela, čo a ako. Vhupla som do systému, ktorý v Tisovci fungoval už roky. Či už bol dobrý alebo zlý, to nech posúdia iní, ale ja sa ho snažím urobiť určite tým lepším.  Na zasadnutí mestského zastupiteľstva koncom decembra 2014 (to sme boli ako poslanci, ani nie mesiac vo svojej funkcii) nás pán primátor informoval, že bol podaný anonym na prokuratúru v Rimavskej Sobote týkajúci sa mestských obchodných spoločnosti. Moja otázka pre nás všetkých je, ako by fungovalo mestské zastupiteľstvo a obchodné spoločnosti, keby ten anonym nebol podaný. Všetko by išlo podľa zabehaných koľají a bolo by naďalej všetko v poriadku, tak ako to bolo posledných 5, 10, 15, 20 rokov?

 Na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sme sa na chvíľu preniesli do súdnej siene a my poslanci sme sa mali stať porotou. Pýtali sa nás „čo mienime robiť, aby sa podobné veci nestávali“. A ja sa pýtam, čo sa robilo doteraz za tie roky, aby sa podobné veci nestali. A opäť sa pýtam, prečo sa pýtajú tí, ktorí mali predtým právo a zodpovednosť rozhodovať. Čo robili a čo urobili, aby nám nezanechali takéto dedičstvo. Po predchádzajúcich poslancoch sme zdedili nedokončené projekty (rozhľadňa na Tŕstí, rekonštrukcia chodníkov) a roztrieštené vzťahy, ktoré sa v tomto volebnom období len prehĺbili. Hlavný kontrolór dostal na začiatku svojej funkcie ťažkú úlohu, okrem iných aj kontrolu mestských obchodných spoločností, ktoré neviem, či niekedy prešli kontrolou hlavného kontrolóra mesta (teda okrem roku 2013, ako mi bolo zodpovedané na mestskom zastupiteľstve). Nie som sudca, právnik, či policajt, aby som vedela zhodnotiť, aký je ten najsprávnejší postup pri vykonávaní kontroly v prípade podania anonymu.Osobne som za väčšiu transparentnosť. Myslím si, že na stránke mesta je zverejňovaných viac materiálov, ako to bolo v predchádzajúcich obdobiach. No prečo až teraz, keďže má mesto svoju web stránku asi od roku 2007. Určite bude potrebné prepracovať predpisy, týkajúce sa materiálov, ktoré by sa mohli zverejňovať a stanoviť predpísanú formu týchto materiálov (napr. zápisníc zo zasadnutí komisií). Posledné zasadnutia mestského zastupiteľstva nevedú ku konštruktívnym rokovania, neplnia základnú funkciu demokratickej spoločnosti, ale poukazujú na osobné konflikty, do ktorých sme nepriamo zaťahovaní aj my, poslanci. Ak však budú zasadnutia mestského zastupiteľstva podobné tomu aprílovému, pocítime to všetci, pretože ďalšie smerovanie mesta nepovedie k jeho rozvoju, ale prehĺbi to jeho úpadok. Je to smutný fakt.

 Hana Homoľová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Tisovci 


 

Uverejnené pondelok, 9. máj 2016
217. Božena Macková
Touto cestou by som sa chcela poďakovať p. Eve Cabanovej z  Mestského úradu v Tisovci, ktorá bola veľmi milá a ochotná vybaviť za neprítomnú kolegyňu moje povinnosti voči mestu. Bola som na odchode z Tisovca do Banskej Bystrice čo mi veľmi pomohlo a nemusela som svoj pobyt predĺžiť. Pani  Cabanovej veľmi pekne ďakujem a prajem veľa osobných a pracovných úspecov. Božena Macková.

 

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN