21.jpg
Dnes je 18. 08. 2017, meniny má: Elena, Helena, zajtra Lýdia, Lilien

Beh harmónie

Vytlačiť
Kategória: Šport
Uverejnené: streda, 11. máj 2011, 21:24
Prečítané: 3475x

Beh harmónie

 

Svet je taký dobrý, akí dobrí ľudia v ňom žijú. A keď bežíte s pochodňou dlhé kilometre po najrôznejších krajinách sveta, vidíte, že svet je plný dobrých ľudí. Keď urobíme jeden krok v ústrety svetu okolo nás, svet okamžite urobí dva kroky smerom v nám.

Pre bežcov World Harmony Run sa tak zážitok priateľstva a harmónie stáva každodennou hmatateľnou skutočnosťou.

 

 

„Ak dokážeš vytvoriť harmóniu
vo svojom vlastnom živote,
táto harmónia sa rozšíri
do celého sveta.“

-Sri Chinmoy

Svetový beh harmónie organizuje na Slovensku Sri Chinmoy Marathon Team, celosvetová dobrovoľnícka organizácia zaoberajúca sa hlavne ultrabehmi. Organizuje viac ako 500 športových podujatí na celom svete, medzi ktoré patrí i beh na 3100 míľ (cca 5000 km ). World Harmony Run založil v roku 1987 športovec, filozof a umelec Sri Chinmoy, ktorý sa službe ideálom svetovej harmónie venuje celý svoj život, začo získal mnoho medzinárodných ocenení.

V utorok, 10. mája 2011, dobehol Sri Chinmoy Marathon Team spolu s mladými bežcami z Tisovca, aj do nášho mesta. Pred Základnou školou Dr.V.Clementisa ich privítal riaditeľ školy Mgr. Klement Kéry , viceprimátor mesta Jaroslav Lacko a žiaci školy. Detský spevácky zbor Lykovienky zahájil príjemné dopoludnie, ktoré bolo plné komunikácie medzi ľuďmi mnohých národností. Všetci zúčastnení sa symbolicky dotkli pochodne, ktorej sa dotýkali už státisíce ľudí, politikov, umelcov, medzi inými Matka Tereza, Kráľovná Alžbeta, Nelson Mandela, Avril Lavigne, či Dominik Hrbatý.

Každý z nás má v sebe plameň nádeje - túžbu po lepšom svete a šťastnejšej budúcnosti. S každým podaním pochodne harmónie z ruky do ruky sa tento plameň šíri od srdca k srdcu po celom svete.“

Michal Stejskal,
foto k článku: Július Krajči

 

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN